Tábory

Celá naše celoroční činnost je zakončena třítýdenním stanovým táborem v Jasenici u Velké Bíteše. Tábor stavíme na zelené louce, kde není pevná budova, elektřina nebo vodovod, což ale nebrání tomu, aby o vaše dítě bylo postaráno a byly zajištěny všechny jeho potřeby. Máte tak možnost si tábořiště prohlédnout a lépe se seznámit s námi, vedoucími. Tábor je vždy nejsilnějším zážitkem z celého roku a děti i vedoucí, se už dlouho dopředu těší na celotáborovou hru, která je většinou velkým překvapením se spoustou her a dobrodružství.

Náplní tábora jsou tábornické dovednosti - uzly, morseovka, stanování, vaření v přírodě - ochrana přírody s ohledem na věk dětí, písničky, hry a soutěže. Děti se podílí jak na stavbě tábora, tak v průběhu tábora na přípravě stravy. Tábor má 21 dní a od roku 2000 táboříme u obce Jasenice kousek od Velké Bíteše.  Velice nám pomůže, pokud nám přijedete pomoci při stavění i bourání tábora. 

Kritéria pro účast na táboře: 

Při výběru bude rozhodovat především docházka.

  • Účast dítěte jednoznačně vypovídá o zájmu o oddíl – „omlouváme“ nemoc a školní akce – platí poměrně i pro domoškoláky
  • Účast na minimálně dvou víkendových výpravách – zde se děti mají možnost nejvíce projevit a něco se naučit
  • U výpravy budeme počítat každý den výpravy jako jedna čárka/bod – jako jedna schůzka
  • Účast na celém táboře

Pokud by po sečtení docházky bylo na spodní hranici těch co můžeme vzít více dětí zároveň – upřednostníme ty zkušenější.