Výpravy

Výpravy pořádáme jednou za měsíc. Jsou to výlety do různých koutů naší republiky, nejčastěji na Vysočinu nebo Jižní Moravu. Výpravy jsou většinou víkendové. I když má každá výprava svůj cíl a plán, nikdy nevíme, co přesně nás čeká, ale jedno je jisté - určitě to bude další skvělé dobrodružství...

Sraz bývá většinou v pátek odpoledne na tišnovském nádraží zhruba 20 minut před odjezdem spoje. V tomto čase vybíráme příspěvek na výpravu - částka na víkend na jedno dítě se pohybuje od 150 Kč do 500 Kč, ze které je hrazena většina nákladů na jízdné, ubytování, stravu a popřípadě vstupné nebo další náklady. Vedoucí nemají z výpravy žádný příjem. Návrat z výpravy bývá v neděli odpoledne, opět na tišnovském nádraží. V létě jezdíme pod stany a v ostatních měsících máme domluvené ubytování ve vytápěných prostorách.

A jaký je program výpravy?

Výprava provázena nějakou motivaci - příběhem. V páteční večer zahrajeme několik her, někdy ještě jdeme na menší večerní procházku. V sobotu jdeme na výlet do okolí jen s malými batůžky, hrajeme hry v rámci motivace, případně venku vaříme oběd. V neděli je závěr hry a návrat domů.

Přihlašte se na výpravu

Co s sebou na výpravu?

spacák ešus, lžičku, nůž toaletní papír
karimatku deník, tužku batůžek
pevnou obuv uzlovačku, šátek přezůvky
odpovídající oblečení kapesníčky malý ručník
baterku plášťěnku zubní kartáček, pastu
hrnek láhev na pití sáček na odpadky


Tyto věci jsou také uvedeny na ,,žlutém papírku", který děti mají v deníku. Náhradní oblečení volte dle uvážení a počasí. Není nutné dávat dětem příliš mnoho věcí navíc, ať nemají zbytečně těžké batohy. Program výpravy je vždy přizpůsoben počasí.

Jak balit, doporučené vybavení

Prosíme, pokud je to možné, sbalte dětem všechny potřebné věci do jednoho batohu, ať nenosí nic v rukou, špatně se jim s tím jde a mohou to i někde zapomenout. Je dobré balit batoh spolu s dítětem, lépe se potom orientuje, kde co má a také se postupně naučí balit si samo. Je vhodné pořídit dítěti na výpravy přiměřeně velký batoh se zpevněnými zády, bederním popruhem atd. - ohledně výběru vhodného batohu můžeme i poradit. 

Léky

Na výpravě je vždy přítomen zdravotník s lékárničkou. V případě, že dítě pravidelně užívá nějaké léky nebo má problémy, které by ho mohly na výpravě nějak omezovat, informujte o tom prosím zdravotníka na pátečním srazu.

Stravování

Na pátek z pravidla potřebují pití a jídlo z domu - obvykle stačí malá svačina a večeře. Jinak po celý víkend jsou nápoje i strava zajištěny, včetně teplého jídla v sobotu. V neděli je společná snídaně a svačina, teplý oběd většinou už nevaříme.

Všechny potřebné informace k výpravě se děti dozví na schůzce před výpravou nebo na našich internetových stránkách.